Prešovské hádzanárky ŠŠK SLŠ Prešov sú opäť na scéne...

ŠŠK SLŠ Prešov - Majster SR 2011 a dvojnásobný vicemajster Slovenska 2010, 2009, Mladý športový talent SR 2011

Návštevy

Dám gól???

ball-0044.gif from 123gifs.eu

História klubu

                           Vážení športoví priatelia!
 
 Náš oddiel hádzanej vznikol v Prešove v roku 2005. Dôvodom tohto rozhodnutia bolo zachovať a obnoviť slávne tradície prešovskej ženskej hádzanej. Pri vzniku tohto oddielu boli osoby, ktoré pamätajú tieto slávne časy. Boli to - Milan Škopár, PhDr. Marián Richter, Pavol Ščambura, PhDr. Belo Krajňák, Peter Magda. Predsedom oddielu bol zvolený Peter Magda. Je na škodu veci, že tak ťažko vybudované renomé v Európe zaniklo v priebehu niekoľkých rokov. Aj kvôli tomu, ale hlavne kvôli našim deťom sme sa rozhodli, krok po kroku, prinavrátiť Prešovu rešpektované postavenie v ženskej hádzanej, ktoré mu patrilo. Je to ťažká úloha, ale ešte stále sú ľudia, ktorí to robia z lásky k športu. Na ich skúsenosti a odborné znalosti sa spoliehame. V rokoch 2005-2008 sme hrali celoslovenskú dorasteneckú súťaž, vychovali sme niekoľko reprezentantiek Slovenska v tejto vekovej kategórii. V širšom kádri boli: Lenka Eštočáková, Katka Terlecká, Petra Magdová. Petra Magdová bola nominovaná na MS 2008 v kategórii kadetky. Z osobných dôvodov tam nakoniec nehrala. V mladších kategóriach bolo 54 dievčat, ktoré hrávali krajské majstrovstvá.
   V roku 2008 prevzal taktovku vedenia oddielu p. Peter Béreš. V tejto sezóne 2008/2009 naše mladšie žiačky získali titul „Vicemajsterky SR“ - pod vedením trénerky Mgr. Bibiány Klimkovej. Na konci úspešnej sezóny klub ŠŠK Hermes Prešov pri Obchodnej akadémii v Prešove zmenil nielen názov, členov vedenia, ale zvýšil aj počet družstiev (mladšie žiačky, staršie žiačky a mladšie dorastenky) v tomto novom klube „ŠŠK Prešov pri Strednej lesníckej škole v Prešove“. Od augusta 2009 je prezidentom klubu Mgr. Peter Šutran.
   V novembri 2009 došlo k výmene trénera pri družstve starších žiačok. Trénerku Mgr. Bibiánu Klimkovú vystriedal pri kormidle Mgr. Miroslav Leško.
Na začiatku roka 2010 v klube ŠŠK Prešov pribudlo nové (v poradí už štvrté družstvo) - prípravky, ktoré povedie nová trénerka Mgr. Dorota Bačová.
   V sezóne 2009/2010 naše staršie žiačky na Majstrovstvách SR získali druhý titul vicemajstra SR pod vedením trénera Mgr. Miroslava Leška. Z tohto úspešného družstva sa do reprezentačného výberu SR do 14 rokov dostali tieto hráčky: Barbora Kundrátová, Lívia Ďuricová, Lucia Musilová, Barbara Hrabčáková a Soňa Pošiváková. 
   Sezónu 2010/2011 sme odštartovali s mladšími žiačkami B  a A, staršími žiačkami a mladšími dorastenkami. Došlo k zmene na trénerských postoch. Mgr. Bačovú pri ml. žiačkach B vystriedali Peter Magda s Milanom Škopárom a Mgr. Miroslava Miňa vytriedal Milan Škopár pri ml. dorkách. Tréner Mgr. Miroslav Leško priviedol stašie žiačky k titulu "Majster SR 2011". Hráčky Soňa Pošiváková, Tatiana Šutranová, Barbara Hrabčáková, Veronika Šumberová a Lívia Ďuricová sa dostali do reprezentačného družstva predkadetiek SR.
  Do sezóny 2011/2012 sme vstúpili so štyroma družstvami: mladšie žiačky - Peter Magda, staršie žiačky - Mgr. Miroslava Kundrátová a mladšie dorastenky A a B - Milan Škopár, ktorý je zároveň šéftrénerom.

1  
2  
 
ŠŠK SLŠ Prešov + hádzaná = návrat slávy ženskej hádzanej do Prešova