Prešovské hádzanárky ŠŠK SLŠ Prešov sú opäť na scéne...

ŠŠK SLŠ Prešov - Majster SR 2011 a dvojnásobný vicemajster Slovenska 2010, 2009, Mladý športový talent SR 2011

Návštevy

Dám gól???

ball-0044.gif from 123gifs.eu

Mikulášsky turnaj Veselí n.M.2010

Turnaj vo Veselí nad Moravou bol výbornou previerkou našich najmladších hráčok. Náš prvý zápas mal byť druhý v poradí tohto turnaja, ale družstvo z Písku neprišlo, tak sme nastúpili hneď po príchode do haly. Začali sme so strachom, ktorého sme sa nevedeli zbaviť a zápas sme prehrali. Ďalšie zápasy sme odohrali vo väčšej hernej pohode. Tréner dievčatá zmobilizoval a bolo to na palubovke poznať. Zápas so Sláviou Praha sme vyhrávali 2:1 (hralo sa 2 x 10 min.), ale neudržali sme tempo, nerešpektovali pokyny trénera a to sa nám vypomstilo. Naše dievčatá sa na tomto turnaji nestratili. Vo svojej skupine skončili štvrté a nakoniec hrali o 5.-8. miesto s Karvinou a so Zlínom. Karvinú sme zdolali a potvrdili víťazstvo z Karviná Cupu 2010. So Zlínom to bolo ťažšie, zápas sme prehrali, ale dievčatá nie len v tomto, ale aj v predchádzajúcich  zápasoch perfektne bránili a nepustili súperov ku streľbe. Na trénerov pokyn prikryli kľúčové hráčky súpera a naša obrana bola odolnejšia.  Skončili sme na 8. mieste s rovnakým počtom bodov ako Karviná a Zlín, len skóre nás posunulo na 8. miesto.

Dievčatá takéto zápasy potrebujú ako soľ. Zistili, že výbornou obranou sa dá uspieť aj proti silnejšiemu súperovi. Musíme ešte zdokonaliť streľbu na bránu, presadenie sa jedna na jednu, presnejšie nahrávky a trochu viac bojovnosti. Dievčatá musia pochopiť, že na palubovke počúvajú len hlas trénera a zvuk rozhodcovskej píšťalky. Pokriky rodičov a divákov si nesmú všímať, pretože potom na hracej ploche prevláda zmätok a chaos. Za najlepšiu hráčku ŠŠK Prešov bola vyhlásená Zuzka Lukáčová. Aj ostatné dievčatá si zaslúžia pochvalu, pretože každá svojím dielom prispela.  

  Bolo vidieť, že české družstvá ako Veselí n. M., Slávia Praha alebo Velká nad Veličkou sú inde ako my. Máme čo doháňať. Je to možno aj tým, že častejšie absolvujú takéto turnaje. Skrátka hrajú zápasy, ktoré ich posúvajú dopredu! 

     My sme dostali ponuku na podobný turnaj do Veľkej nad Veličkou koncom januára 2011. V tomto termíne sa koná aj turnaj v maďarskom Debrecíne, s ktorým máme dobré skúsenosti. Po rozhovore s niektorými rodičmi sme dospeli k názoru, že turnaj potrebujú a na jeden z nich sa určite vyberieme.

1. místo  HK Veselí A
2. místo DHK Slávia Praha
3.místo SHK Velká nad Veličkou
4. místo Jiskra Havlíčkův Brod
5. místo HK Ivančice
6. místo Sokol Karviná
7. místo Junior Zlín
8. místo ŠŠK Prešov
9. místo ŠKP Bratislava
10. místo Čertíci
11. místo UP Prior Olomouc
12. místo HK Veselí B
 
Vysvětlení družstvo Čertíci bylo složeno z několika hráče zúčastněných týmů , protože družstvo Sokol Písek na poslední chvíli zrušilo účast.
Zahrály si tam hráčky nejen z Veselí , ale i z Bratislavy , Slávie . Vlastně to bylo mezinárodní družstvo.
Zdroj: web. HK Veselí n.M.
Mgr. Maroš Hrabčák

Rozlosování%20mini%202010(1).xls, (58.5kB)

Tu si môžete stiahnuť rozlosovanie.

 
ŠŠK SLŠ Prešov + hádzaná = návrat slávy ženskej hádzanej do Prešova